Błogosławieństwo

Nikomu nie umknęła wyjątkowość roku 2020 i chyba rzadko kto żałuje, że wreszcie dobiega końca. Aż kusi, żeby pożegnać ten przedziwny czas ulubionym sloganem ostatnich strajków w Polsce.
I kiedy już powoli rozkoszujesz się pozytywną stroną finiszu – bo choć święta mają zupełnie inna formę i wymiar w tym roku, to jednak choinki, mikołaje i kolędy robią swój nastrój nawet w Wietnamie – i nie spodziewasz się żadnych dodatkowych atrakcji, wtedy do skrzynki mailowej trafia wiadomość z Ambasady RP w Hanoi. Życzenia autorstwa Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk są istną perełką. Pan minister albo nie przykładał się do zasad gramatyki i interpunkcji, albo uczęszczał na zajęcia dodatkowe rozbudzające do głębi emocje. Pełen wykrzykników i emfazy podkreślonej wielkimi literami grafomański tekst życzeń utwierdza w przekonaniu, że dobrze być na obczyźnie. Niech i panu ministrowi pobłogosławi!!!


Życzę Wam wszystkim pogodnych świąt i lepszego Nowego Roku (o to nie będzie trudno). Rzeczywistość nie zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pierwszego stycznia 2021 r., ale przynamniej widać nadzieję na lepsze na nieodległym horyzoncie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: